לקביעת ייעוץ השאירו את פרטיכם:
שם וטלפון או דוא"ל
אני מאמין
מהי אנדרולוגיה ?
אודות ד"ר שפי
פוסטים אחרונים
טיפולים מודרניים בפוריות הגבר
הצהרת נגישות
מן התקשורת
פוריות הגבר: מדוע חייבים אנדרולוג?

מהי אנדרולוגיה ?

מקור המילה אנדרולוגיה הוא ביוונית עתיקה (andros – גבר, logia – מדע). למעשה, אנדרולוג עבור הגבר הוא בדיוק כמו גינקולוג לאישה. אולם, אם כמעט בלתי אפשרי למצוא אישה שאינה יודעת באילו מקרים היא צריכה לפנות לגינקולוג, הרי שקשה למצוא גבר שידע אפילו במה עוסק אנדרולוג.

באופן מפתיע, גברים בכלל, לרבות אלה שבגיל הפריון, על שלל הבעיות הרפואיות המיוחדות להם, מהווים את אחד המגזרים הרפואיים הגדולים ביותר שאינם זוכים לקבל טיפול מתאים, ובמקרים מסוימים עלולים להגיע עד להזנחה של ממש. מגוון מצבים רפואיים כהפרעות בפריון, הפרעות בתפקוד המיני, טסטוסטרון נמוך, וכאבים כרוניים, עלולים להשפיע באופן שלילי על הערכה עצמית, קשרים עם בת-זוג, תפקוד יומיומי והצלחה מקצועית של הגבר. למרות זאת, קשה מאוד למצוא רופאים שהוכשרו באופן רשמי ועוסקים בתחום זה.

המונח "אנדרולוג" במשמעותו הרחבה, כולל חוקרים של מערכת המין הזכרית והזרע, לצד רופאים העוסקים במגוון ההיבטים הרפואיים הייחודיים רק לגברים (פריון הגבר, הפרעות בתפקוד המיני, חוסר טסטוסטרון, כאבים גניטליים, אשכים טמירים, דלקות באשך / יותרת האשך / ערמונית, ועוד).

הרופא-אנדרולוג המודרני סיים התמחות באורולוגיה, ואח"כ השלים התמחות-על באנדרולוגיה. נכון למועד כתיבת שורות אלה (2021), התמחות-על באנדרולוגיה ניתנת לביצוע רק בארה"ב ובאירופה. היופי והמורכבות באנדרולוגיה המודרנית נובעים משילוב בין שני תחומים ברפואה: רפואה פנימית (בייחוד אנדוקרינולוגיה) מחד, וכירורגיה מאידך. על העוסק בתחום להכיר שני תחומים שונים אך משלימים אלה, כדי לאבחן נכון את הגבר הפונה אליו, ולהציע לו את הטיפול הנכון.

במרפאתו של ד"ר שפי תמצאו את האיזון הנכון בבעיות של בריאות הגבר, וזאת ע"י שילוב גישה רחבת אופקים, הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, ורפואה המבוססת על ממצאים אמיתיים (Evidence-Based Medicine).

121 שאלות גולשים בהמשך העמוד

אי נוחות בפין

שלום ד"ר
בן 33, לפני יותר משנה התחילה לי הרגשת אי נוחות בקצה הפין. בדיקות שתן, תרבית ואולטרסאונד יצאו תקינות, ללא הפרשות כלל, גם בדיקת STD לאחר חצי שנה יצאה תקינה אולם התסמינים לא חלפו.
לאחר כשנה ביצעתי שוב בדיקת שתן כללית שיצאה תקינה ו STD שגילתה הפעם אוראופלסמה. טופלתי ב 4 כדורי אזניל טיפול חד פעמי ולאחר חודש נבדקתי שוב ב STD שיצא תקין.
התסמינים באופן כללי נחלשים מעט ככל שהחודשים עוברים אך לא נעלמים לגמרי ומתגברים מאוד כל פעם מחדש לאחר פעילות מינית ובימים שאחריה.
יש לציין שמאז המקרה מקיים יחסי מין מוגנים בלבד.
לאחר ביקור אצל מספר אורולוגים ורופא עור ומין שלא נתנו פתרון, האורולוג האחרון חושד בפיירוני למרות שאין עקמת כלל בפין, אך אמר שאין לזה טיפול.
אני חסר אונים ולא מצליח להיפתר מהתסמינים האלו שמציקים מאוד, מה ניתן עוד לעשות ?

06.07.2013

יש לעבור בצורה מסודרת על כל הבדיקות שבוצעו עד כה, ולבדוק אותך.

קביעת פגישה

שלום,

האם אפשר לקבוע פגישה דרך הכללית?

מהי עלות פגישה?

תודה

04.07.2013

אינני עובד עם הכללית.
לתיאום ייעוץ פנה למרפאה 077-7779222.

פוסט פינסטריד

שלום רב דוקטור 🙂 ברצוני לשאול 2 שאלות על החומר פינסטריד שמצויה בפרופסיה הראשונה האם התופעה של פוסט פינסטריד נגרמת בעקבות כך שאדם סובל מתופעות לוואי מהתרופה ובכל זאת לוקח את הכדור למשך שנים או שפוסט פינסטריד עלולה לבוא גם על אדם שרק רוצה לנסות את הכדור
ו שהוא רואה תועות לוואי הוא מפסיק במקום? שאלה שניה האם פרופסיה עלולה לפגוע בפיתוח של מסת

שריר במכון כושר או להיחלשות השרירים ?

03.07.2013

לרוב מדובר על תופעות הבאות לידי ביטוי בקבות לקיחה ממושכת של התרופה.
לא מוכרות לי השפעות כגון אלה שציינת.

פצע בפין

לבני בן השלוש יוצא מאזור חיתוך ברית המילה משהוא לבן שטוח ברוחב 3 מ"מ ואורך 5 מ"מ (כמו גיד בבשר חזה עוף) הפין שלו היה שקוע עד לא מזמן כך שהיה קשה להבחין בזה אך נראה לי שזה קיים זמן רב.
רופא הילדים בדק בדיקה שיטחית וטען שזו הפרשה ורק בעייה אסתטית ויש להמשיך לעקוב (דבר שלי לא נראה הגיוני)
אשמח לדעתכם המלומדת
תודה מראש

11.06.2013

יש להיבדק אצל אורולוג ילדים.

פענוח בדיקת זרע

Test Results Unit
Abstinence 2-3 days
Apperance n
Viscosity n
pH 8
Volume 0.5 ml
Concentration 3.2 mill/ ml
Total count 1.6 million
Motility few %
Grade prog
Vitality / %

Morphology- by strict criteria
Normal 0 %
Borderline*** (close to normal) 3%
Head defects 97%
Midpiece defects 12
Tail defects 8%
Premature cells /
W.B.C +++(>1) mill/ ml

11.06.2013

הבדיקה אינה תקינה, ומחייבת השלמת הבירור.

הגדלת איבר המין

שלום, זה דבר שבתור גבר מביך מאוד לשאול, אבל זה חשוב לי מאוד ודווקא כי לא מדברים על זה בד"כ. רציתי לשאול האם יש איזושהי דרך אמינה להגדיל את איבר המין? ואני מתכוון לא רק בזמן זיקפה אלא באופן כללי. המידע שמוצג באתר הזה- http://www.penisxl.co.il/home.aspx נראה אמין מאוד, אבל ברור לי שהמלצות הרופאים ועוד כמה דברים הם בלוף. יעזור לי מאוד ואודה לך אם תוכל לכתוב לי את דעתך בנושא. ואם האתר באמת שקרי, איך זה שאתרים כאלה נפוצים כל כך ומושקעים כל כך ואף אחד מהם לא אמין באמת?

29.05.2013

לרוב, טיפולים כאלה אינם מוצדקים, ועלולים להיות כרוכים בתוצאות לא נעימות ואפילו קשות.

יכול לעניין אתכם גם...
איור של רופאים עומדים סביב מיקרוסקופ
מיקרוסקופ Zeiss
בשנת 2006, לאחר חזרתו של ד"ר שי שפי מהתמחות-על בפוריות הגבר בארה"ב, החל לעסוק באופן רציף בהטמעה של הניתוחים המיקרוכירורגיים...
קישורים
טיפולי פוריות – IVF ד"ר קלריס נהרי, מומחית לפריון, גינקולוגיה ויילוד ד"ר אלי גבע, מומחה לפוריות והפריה חוץ גופית, חלוץ...