לקביעת ייעוץ השאירו את פרטיכם:
שם וטלפון או דוא"ל
אני מאמין
מהי אנדרולוגיה ?
אודות ד"ר שפי
פוסטים אחרונים
טיפולים מודרניים בפוריות הגבר
הצהרת נגישות
מן התקשורת
פוריות הגבר: מדוע חייבים אנדרולוג?

אני מאמין

מספר עקרונות מהווים נר לרגלי בעבודה עם המטופלים שלי:

מקצועיות
עושר המידע הרפואי, שאינו פוסק להתרחב על בסיס ההתקדמות במדעי היסוד, לצד פיתוח טכנולוגיות מודרניות, הובילו למצב בו התמחויות-על ברפואה בכלל ובאורולוגיה בפרט, הפכו לשטחים כמעט נפרדים. התמחויות-על אלה מבוססות כל אחת על כמויות אדירות של ידע, דרישה לשליטה באמצעים ובטכניקות מודרניים וייחודיים, וכתוצאה, מחייבות מסלול הכשרה מיוחד המוקדש רק להן, לאחר סיום ההתמחות באורולוגיה כללית.
מכיוון שבארץ לא קיימת התמחות-על באנדרולוגיה (בריאות הגבר), ראיתי כהכרח להתקבל למסגרת כזו בארה"ב. ואכן, קשה לי לחשוב היום, כיצד ניתן היה לעסוק בתחום זה ברמה עולמית, ללא הבסיס הרחב שקניתי בעבודה של שנתיים בסן פרנסיסקו, בהנחייתם של שניים מהרופאים הטובים בעולם בתחום זה.
כדי לשמור על הרמה הגבוהה ביותר, חייב היום כל רופא להיות להמשיך ולהתעדכן בפרטי-פרטים של מקצועו. מחויבות כזו כוללת עדכון מתמשך דרך הספרות המקצועית, השתתפות בכנסים מקצועיים, ועיסוק במחקר. כמו בשאר השטחים ברפואה המודרנית, גם האנדרולוגיה מושתתת על ממצאים עובדתיים
(Evidence-Based Medicine), והם אלה המנחים אותי בטיפול.

שימוש בטכניקות מתקדמות
מסיבות שונות, חלקן לא רפואיות, נשאר תחום פריון הגבר בארץ בפיגור שנים לא מעטות. טכניקות מיקרוכירורגיות ייחודיות, הנמצאות בשימוש שגרתי במרכזים המובילים בעולם כשני עשורים, לא קנו דריסת רגל בישראל, וכתוצאה נאלצו גברים ישראלים לבחור בין ניתוחים בארץ בטכניקות קונבנציונליות (שלא לאמור מיושנות), או להנתח אצל מומחים זרים (בחו"ל או בארץ), תוך פגיעה ברורה בהמשכיות הטיפול שלאחר הניתוח. לשמחתי, נמצא הפתרון לשימוש בטכניקות אלה, והוא מיושם על ידי הלכה למעשה.

פתיחות
הידע הרפואי והמקצועי שרכשתי במהלך עבודתי בארה"ב ובארץ, מהווה את הבסיס לקשר עם מטופלי. אולם, לא פחות חשוב בעיני הוא סוג נוסף של ניסיון וידע. בהשפעת הפתיחות האנושית והאווירה הקוסמופוליטית המאפיינות את קליפורניה בכלל, ואת סן פרנסיסקו בפרט, התרחקתי מאוד מהגישה הפטרנליסטית ברפואה, ולמדתי להיות קשוב יותר לרצונם ולבקשותיהם של מטופלי, גם אם לעתים אינם עולים קנה אחד עם "פתרון בית-הספר". כתוצאה מכך, אינני ממהר לפסול על הסף פתרונות פחות מקובלים, בתנאי שאינם מזיקים.

העברת ידע רפואי למטופל
מניסיוני למדתי שניתן להסביר למטופלים גם בעיות רפואיות סבוכות, ולהגיע לרמת הבנה טובה.
אני חש יותר בנוח כאשר מטופלי לא רק מסכימים לטיפול, אלה גם מבינים את ההיגיון הרפואי שמאחוריו. מטופל שאינו מבין את הטיפול שעליו לעבור, יפגין חרדה, חוסר בטחון, ומוטיבציה ירודה, גורמים העלולים לחבל בעקיפין או במישרין בהצלחת הטיפול.

גישה מורחבת לבריאות הגבר
מימוש פוטנציאל הפריון והתפקוד המיני תלוי בסיבה הורמונאלית מורכבת, ובפיקוח של מאות גנים (ואולי יותר). מכיוון שאנו עדיין רחוקים מפענוח התמונה הכוללת, חלק מהבעיות באנדרולוגיה הן בעלות אטיולוגיה מולטי-פקטוריאלית (מרובות גורמים), ובאספקטים מסוימים רב הנסתר על הגלוי, יש לנקוט גישה רחבה לטיפול בגבר. מגוון בעיות ניתנות לטיפול החל משינוי אורח-החיים, טיפול תרופתי, או ניתוח, ולכן דורשות הערכה מעמיקה רק ע"י מי שצבר את הכלים לכך. מסיבה זו, למשל, לא ניתן לאבחן ולטפל בגבר רק דרך הצוהר הצר של בדיקת הזרע (כמו שאני נשאל לעתים קרובות).

טיפול זוגי
גם בבעיות הקשות ביותר של פריון הגבר, אין להתעלם מכך שהשגת צאצא ביולוגי היא תוצאה שמחייבת שיתוף בת-הזוג, ומומחה לפריון האישה בחלק לא מבוטל מהמקרים. המסר שאני משתדל להעביר למטופלי הוא של טיפול זוגי, ע"י שני מומחים במקביל. יש להבין, כי במקרים לא מעטים הטיפול לא יהיה קל או קצר, אם כי הרפואה המודרנית יכולה לתת פתרונות מספקים למרבית הזוגות.

20 שאלות גולשים בהמשך העמוד

בידקת זרע

אני ובעלי פתחנו שוב את תיק הפוריות שלנו ובעלי צריך לתת בדיקת זרע, גם בפעם שעברה היה לו בעיה לתת זרע בבוקר. ביום הביצוע של הבדיקה בעלי לא יכל לתת ואחה"צ קימנו יחסים.
שאלתי האם יש טיפים לגבי שיפור הזרימה, ואיך לעשות את הבדיקה שיצליח, מה לגבי סירופ תימי לילדים, המליצה חברה שלי שבעלי יקח לפני הבדיקה. תודה

20.01.2013

ניתן לקיים יחסים עם קונדום מיוחד ("הלכתי"), ולהביא אותו למעבדה תוך שעה מהשפיכה.

 

דקל ננסי

שלום דוקטור
האם ידוע לך על השפעה של "דקל ננסי" על הורמונים מיניים?
אני לוקח כדורי דקל ננסי תקופה של זמן , ויש לי בעיות זיקפה

10.01.2013

אין לכך הוכחה מדעית, אך מנגנון הפעולה לא ברור מספיק.
נסה להפסיק ולבדוק המצב.

 

טיפול בזיקפה ותפקוד מיני תקין

האם ה כמוסות בשם גברא מועילים במצב שלי?

07.01.2013

לא מדובר בתרופה, התכשיר לא מפוקח כתרופה, ואין מחקרים מדעיים המוכיחים יעילותו.

 

מוצרי אין אונות

שלום, אני בן 34, אין לי בעיות אין אונות, אבל קניתי לפני כמה ימים המוצר וירמקס VIRMAX שקראתי שהוא מוצר מאוד טוב לזקיפות מאוד חזקות וארוכות זמן, אני מעוניין לדעת האם אפשר לשלב 2 מוצרים ביחד כל יום, וירמקס וגם ארג'ינין?האם שילוב ה-2 מוצרים אלו נותן תוצאות הרבה יותר טובות ומהירות.
אני מאוד מודה לך על כל עזרה אפשרית.

03.01.2013

המוצרים שהזכרת אינם תרופות, לא מפוקחים כתרופות, ולא ידוע לי על הוכחה מדעית כלשהי הקושרת אותן לשיפור בעיות זקפה.

 

זרע

היי ד״ר שי שפי,
אני בן 17, יש לי וריקוצלה כך אמרו לי בלישכת גיוס וראיתי בעצמי שאני בטוח שיש לי דרגה ג׳ יש לי ב20.12 תור לאולטרסאונד אשכים אם חס וחלילה אני עושה ניתוח כמה עולה לי והאם אתה מתנח ? ועוד שאלה, לפני כשעה אוננתי ושמתי לב שהזרע שלי לא כמו שהיה לי פעם שקוף לבן כזה הוא צהבהב מזה אומר שאני עקר ואיפה אני עושה בדיקת זרע? בבקשה זה חשוב לי אני מוכן לבוא עד אלייך אפילו אני גר במגדל העק ואני מפחד :/ להיות עקר

17.12.2012

בדיקת זרע מבוצעת במעבדה אנדרולוגית.
לתיאום תור ראה עמוד צור קשר.

 

וריקוצלה

שלום רב
אני בן 31 עברתי ניתוח וריקוצלה דרגה 3 בשיטה כירורגית רגילה, האם ירידה בחשק בצורה דרסטית יכולה להיות כתוצאה מהניתוח, או תופעת לואי אפשרית.
יש לציין שמטרת הניתוח שיפור במספר תאי הזרע שהיה 1 מליון,שאר הנתונים תקינים.ז
תודה

10.12.2012

אין קשר לניתוח.

 

יכול לעניין אתכם גם...
איור של רופאים עומדים סביב מיקרוסקופ
מיקרוסקופ Zeiss
בשנת 2006, לאחר חזרתו של ד"ר שי שפי מהתמחות-על בפוריות הגבר בארה"ב, החל לעסוק באופן רציף בהטמעה של הניתוחים המיקרוכירורגיים...
קישורים
טיפולי פוריות – IVF ד"ר קלריס נהרי, מומחית לפריון, גינקולוגיה ויילוד ד"ר אלי גבע, מומחה לפוריות והפריה חוץ גופית, חלוץ...